(TEPORARY STRAINER)
نویسنده : مدیر سایت    
یکشنبه 26 شهریور 1396
    
بازدید: 2612
    
زبان : فارسی
    
 

استرینرهای موقت Temporary Strainer برای حذف ذرات ناخواسته از خطوط لوله ها و حفاظت از پمپ ها، اندازه گیرها، شیرها، و دیگر تجهیزات مکانیکی مشابه معمولا در زمان راه اندازی خطوط استفاده می شوند تا از ورود مواد ناخواسته مانند الکترودهای جوش و غیره که در زمان ساخت در خطوط لوله بوجود آمده اند در زمان راه اندازی (Start-Up)  جلوگیری به عمل آورد.

وظیفه فیلتراسیون این استرینها را یک یا چند لایه مش انجام می دهد که توسط  یک صفحه سوراخ دار تقویت شده است. این صفحه سوراخ دار برای قرار گرفتن در خطوط لوله معمولا به صورت مخروطی Conical، مخروط ناقص Truncated Conical (Basket Type) رول شده و یا به صورت صفحه ای Flat  (Plate type) طراحی و تولید می شوند.

 اگرچه معمولا این استرینرها در اندازه های ¾ تا 24 اینچ متناسب با قطر اسمی خطوط لوله طراحی و تولید می شوند. قرارگیری Conical type temporary strainer و Basket type temporary strainer در خطوط لوله می تواند به دو صورت (مخروط در جهت جریان و یا خلاف آن) انجام گییرد که هر کدام معایب و مزایای خود را دارد.

جنس بدنه این استرینرها با توجه به مشخصه های مکانیکی و شیمیایی خطوط لوله تعریف میشود اما با این وجود Stainless Steel، Carbon Steel، Monel از جمله متداول ترین جنس مورد استفاده این نوع از استرینرهاست.

 

 


  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس