استرینر BASKET TYPE
نویسنده : مدیر سایت    
یکشنبه 26 شهریور 1396
    
بازدید: 1631
    
زبان : فارسی
    
 

استرینرهای سبدی یا (Basket-type Strainer) برای حذف ذرات ناخواسته از خطوط لوله ها و حفاظت از پمپ ها، اندازه گیرها، شیرها، و دیگر تجهیزات مکانیکی مشابه استفاده می شوند. استرینهای Basket-type جهت استفاده افقی در خطوط لوله استفاده می شوند. عموما استرینهای Basket-type برای سرویس های مایع با ظرفیت بالا استفاده می شوند.

معمولا فشار سنج هایی در ورودی و خروجی استرینرها نصب می گردند تا با افزایش افت فشاری، لزوم تمیز شدن بسکت را هشدار دهد. بدین منظور و انجام سرویس های دوره ای Maintenance ، یک کاور معمولا به صورت Blind به استرینر متصل شده که امکان تخلیه و تعویض سبد سوراخ دار Perforated Basket و مش Mesh را فراهم می آورد.

این استرینرها در اندازه های 1 تا چند ده اینچ برای کلاس های فشاری مختلف و بر اساس استادرهای جهانی و نقشه های ایزومتریک کلی طراحی و تولید می شوند.

جنس بدنه این استرینر با توجه به مشخصه های مکانیکی و شیمیایی خطوط لوله تعریف میشود اما با این وجود Cast Iron، Carbon Steel و Stainless Steel از جمله متداولترین موادی است که بدنه این نوع از استرینرها را تشکیل می دهد. اگرچه با توجه به سرویس کاری آنها Copper، Nickel و دیگر آلیاژها نیز مورد استفاده قرار می گیرند. مش های مورد استفاده معمولا S.S و Bronze می باشند.
 
 

 


  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس